Вибір квітів для букета

Вибір квітів для букета

Подарунки колегам і діловим партнерам давно перестали когось дивувати, навіть якщо мова йде про партнера-чоловіка. При цьому вибір ділового букета відіграє важливу роль у відносинах з колегами або VIP-клієнтами. Щоб не допустити помилку і не зруйнувати свою репутацію, при виборі офіційної композиції потрібно враховувати правила ділового етикету.

В яких випадках дарують бізнес-букети

Вручення людині букета в діловому суспільстві вважається визнанням його ділових якостей та проявом поваги до особистості партнера. Вдало підібрана композиція допоможе завоювати прихильність людини і підвищити престиж компанії в очах VIP-клієнта.

Бізнес-букет буде доречним з наступних випадках:

 • Привітання керівника компанії зі значимими подіями (ювілей фірми, укладення важливої угоди, відкриття нового офісу).
 • На знак зміцнення відносин з діловими партнерами на офіційних заходах.
 • Привітання колег з підвищенням по службі, успішно завершеною ділової угодою або ювілеєм.
 • Вихід працівника на пенсію.

При виборі бізнес-букета потрібно дотримуватися суворих правил ділового протоколу. Особливо важливо правильно підібрати композицію для іноземного партнера, враховуючи значення квітів і традиції його країни.

Як підібрати букет для ділового партнера

Квіти для бізнес-партнера повинні виражати шанобливе ставлення до людини, а не особисті почуття. Букет повинен бути у стриманих кольорах, мати не занадто великий розмір і строго витягнуту форму. При оформленні вибирайте однотонний папір без яскравих декоративних елементів.

Бізнес-букети не ділять на жіночі і чоловічі. Якщо начальник – дама, не варто дарувати їй дуже милу композицію в червоних і рожевих тонах. Такий жест можуть розцінити натяком на слабкість і сприйняти як особисту образу. Доречними будуть лаконічні букети хризантем, троянд, кал або лілій світлих відтінків. Для урочистих випадків підійдуть жовті або сині бутони великих розмірів.

При виборі букета також потрібно враховувати вік і рід діяльності партнера. Наприклад, молоді люди, які працюють у творчій сфері, оцінять незвичайні екзотичні композиції. Більш зрілим колегам більше підійдуть консервативні букети з троянд або гвоздик. Як показує практика, люди, зайняті в комерції, політиці чи юриспруденції, також воліють класику в кольорах.

Вибираючи букет для іноземного партнера, потрібно заздалегідь ознайомитися зі звичаями та традиціями в його рідній країні. Наприклад, в Японії білі квіти вважають символом жалоби, а у Франції хризантеми приносять тільки на кладовищі.

При виборі бізнес-букета дотримуйтеся таких правил:

 1. Не варто вибирати громіздкі композиції з різким ароматом. Стильно і гармонійно в офісному приміщенні будуть виглядати антуріум, геликоний, протея або амариліс.
 2. Подбайте про наявність візитки або вітальної картки в квітковому презент. Особливо це стосується букетів, подарованих на урочистих заходах, які можуть загубитися серед всієї маси подарунків.
 3. Не допускається використання в бізнес-букети декоративних елементів начебто сердечок, метеликів, стрічок.
 4. При виборі упаковки краще віддати перевагу рисовому папері, відмовившись від фольги і поліетилену.

Схожі повідомлення

 • Контакти

  Графік роботы:
  пн-пт 08.00- 21.00
  сб-нд 09.00- 21.00
  Адреса: вул. Спаська, 5