Роль квітів у символіці різних країн

Квіти існували у світовій культурі споконвіку. Їх славлять у піснях і казках, вони присутні у народних легендах. Багато країн навіть мають свій квітковий символ, який визначається їх історією і традиціями. Uflora зробила огляд найтитулованіших представників флористики, що зустрічаються в символіці деяких великих країн.

Франція

Квітковим символом країни високої моди є геральдична лілія. Ця рослина несе в собі чистоту, цнотливість і плідність. Довгий час квітка вважалась частиною офіційної символіки Франції, її зображували на гербових щитах аристократів і королів. Лілія уособлювала прийняття країною християнства в 496 році, тому після проголошення республіки від неї вирішили відмовитися.

Великобританія

Ця країна славиться своєю любов’ю до різних символів і емблем. Кожен регіон королівства асоціюється зі своїм квіткою: чортополох зображений на гербі Шотландії, трилисник символізує Північну Ірландію, а жителі Уельсу вибрали в якості символу гордий нарцис. Герб самого туманного Альбіону прикрашають дві сплетені троянди-Червона (символ династії Йорків) і біла (символ династії Ланкастерів).

Іспанія

Хоча країна не має офіційних флористичних символів, її невизнаною квіткою вважається червона гвоздика. Іспанці вірять, що рослина приносить удачу, захищає від неприємностей і злих духів. Крім того, мовою квітів діантус символізує пристрасну любов. Якщо чоловік дарує своїй коханій гвоздику, він підносить їй своє серце. В якості знака взаємної симпатії, обраниця може надіслати йому у відповідь білу квітку.

Австралія

Більшість людей асоціюють цю країну з коалою, кенгуру і евкаліптом. Мало хто знає, що символом материкової держави є золота акація. Її суцвіття зображені на гербі Австралії, а на території країни росте більше 500 видів цієї рослини сімейства мімозових. Офіційно квітку визнали символом в 1988 році на честь двохсотрічного ювілею держави. 1 вересня австралійці відзначають Національний день акації.

Японія

Ні для кого не секрет, що головним символом Країни є хризантема. Герб у вигляді цієї квітки прикрашає двір імператора і вважається символом імператорської влади в Японії. Рослина з 16-ма пелюстками також зображена на обкладинці закордонного паспорта.

Швейцарія

Жителі Швейцарії вважають своєю головною квіткою гірський Едельвейс. Люди вірять, що він приносить удачу, тому спеціально відправляються в Альпи на його пошуки. В країні існує легенда про двох закоханих, які скинулися зі скелі, щоб уникнути розлучення. Після цього на схилах виросли білосніжні квіти, що символізують вірність і віддану любов.

Схожі повідомлення

  • Контакти

    Графік роботы:
    пн-пт 08.00- 21.00
    сб-нд 09.00- 21.00
    Адреса: вул. Спаська, 5