Квітковий бізнес з нуля

Квітковий бізнес з нуля

Кожен, хто замислювався про відкриття власної справи, в першу чергу, задається питанням: наскільки це буде прибутковим? В значній мірі успіх бізнесу залежить від виду реалізованої продукції та її затребуваність на ринку.

Квіти відносяться до товару, який користується великим попитом, незалежно від пори року. Звичайно, в період відсутності свят може спостерігатися деякий спад продажів, однак для професійних флористів це не проблема. По-перше, сезонність практично не впливає на затребуваність кімнатних рослин, дохід від яких, за статистикою, становить близько 40% від загального прибутку. По-друге, більшість квіткових магазинів непогано заробляють не декоруванні інтер’єру і оформлення святкових заходів, які також не залежать від часу року. Таким чином, флористам не доводиться нудьгувати навіть у період відсутності свят.

Квітковий бізнес з нуля

Від чого залежить прибутковість квіткового бізнесу

У тому, що квіткова продукція завжди користується попитом, сумніватися не доводиться, проте затребуваність – не єдиний фактор, який впливає на успіх ведення бізнесу. Як і в будь-якій справі, тут існують певні ризики, пов’язані зі специфікою продукції. Квіти є досить примхливим і швидкопсувним товаром, неправильне поводження з якими може призвести до серйозних збитків. Цей фактор необхідно враховувати при формуванні цінової політики та організації процесу продажу. Перш за все, необхідно забезпечити правильні умови зберігання рослин, у тому числі під час транспортування.

тривалість свіжості квітів впливають такі параметри, як:

 • Температурний режим (оптимальна температура для більшості квітів знаходиться в межах +4…+10 градусів Цельсія).
 • Своєчасна зміна води.
 • Регулярне підрізання квітів.

Якщо не зневажати цими параметрами, квіти будуть стояти максимально довго. Однак навіть при правильному зберіганні квіти мають товарний вигляд не більше семи днів. Тому робота з живими рослинами вимагає організованості та оперативності. Важливу роль відіграє професіоналізм продавця, його вміння продати товар і привернути увагу покупців. Також необхідно враховувати цей фактор при встановленні цін на товар. Наприклад, свіжі квіти можна продавати в два рази дорожче від закупівельної ціни, а по мірі їх в’янення знижувати ціну до собівартості. Тільки при правильній організації цінової політики ви забезпечите собі стабільно високий прибуток.

Правильне зберігання рослин є обов’язковим, але не єдиною умовою високої якості товару, що реалізується. Адже більшість квітів, непристосованих до нашого клімату, доводиться замовляти у іноземних виробників, тому перед попаданням на прилавки вони проходять транспортування, під час якої не завжди дотримуються належні умови. Велику роль в успіху квіткового бізнесу відіграє правильний вибір постачальника продукції.

Визначаючись з постачальником, треба, насамперед, орієнтуватися на обсяги продукції, яку збираєтеся реалізовувати. Замовляючи великі партії товару у одного постачальника, ви можете розраховувати на вигідні умови співпраці. Компанія Uflora займається доставкою квітів із зарубіжних плантацій по всій території України. Тут ви можете замовити оптову доставку рослин за доступними цінами. Ви можете обрати виробника самостійно або замовити продукцію з каталогу інтернет-магазину.

Основні плюси і мінуси квіткового бізнесу

Отже, що ж приваблює підприємців в квітковому бізнесі:

 • Відносно невеликий стартовий капітал (щоб відкрити квітковий павільйон, досить вкласти 6-7 тис. доларів).
 • Мінімальна ймовірність прогоріти.
 • Легкий вихід з бізнесу (для закриття справи, крім стандартних бюрократичних процедур, потрібно тільки продати обладнання).
 • Швидкі терміни окупності і велика націнка.
Серед недоліків можна виділити недовговічність квітів і сезонність продажу. Однак, як зазначалося раніше, остання проблема вирішується шляхом продажу кімнатних рослин і надання послуг з декорування інтер’єру.

Таким чином, при наявності ефективного бізнес-плану, умілих флористів в якості продавців і надійного постачальника, квітковий бізнес стане вигідним справою.

Схожі повідомлення

 • Контакти

  Графік роботы:
  пн-пт 08.00- 21.00
  сб-нд 09.00- 21.00
  Адреса: вул. Спаська, 5